Další aktuality z března 2013 a dubna 2013

Informace o volitelných předmětech pro 3. a 4. ročník.Milí řešitelé KrouChu,

Logo chem je tady nové kolo úkolů, ke kterému jsem Vám také zpracoval pomocný text. Ústředním tématem je odborné chemické názvosloví - čili chemická nomenklatura. Myslím si tedy, že řešení úkolů pro Vás bude hračka a budete se při něm dobře chemicky bavit. Nejzazším termínem odevzdání vyřešených úloh je pátek 12.4.2013.
Úlohy odevzdávejte tradičně buď osobně mně, nebo svým vyučujícím chemie, případně elektronicky na e-mail krouch.cihelni@gmail.com.

Odborné chemické názvosloví ke stažení v docx nebo v pdf
Pracovní list pro vypracování úkolu v docx, v doc nebo v pdf

Těším se na všechna Vaše řešení.
Jakub Eduard Syřínek.19. dubna se uskuteční na Vysoké škole Báňské v Ostravě Den nanotechnologií. Bližší informace zde.25. 3. 2012 proběhla soutěž Můj videopokus. Výsledky zde.Výsledky Matematického klokana

Kategorie Junior

Klokan
1. místo Václav Končický 2.A
2. místo Tomáš Pitřík 1.A
3. místo Brenda Lesniczáková 1.A
4. místoRadek Ostruszka 2.A
5. místoTomáš Bortlíček 2.B

Celkem v kategorii Junior soutěžilo 48 žáků. Pořadí na dalších místech u svých učitelů matematiky nebo v kabinetě fyziky u T. Horuta.

Kategorie Student

Klokan
1. místo Vojtěch Václavík 3.A
2. místoPatrik Maršálek 3.C
3. místoAdam Gottwald 4.B
4. místoJiří Tesařík 3.A
5. místoRobin Opěla 3.B

Celkem v kategorii Student soutěžilo 15 žáků. Pořadí na dalších místech u svých učitelů matematiky nebo v kabinetě fyziky u T. Horuta.Finále Cihelní ligy CIHELNÍ LIGA VE VOLEJBALU

Dne 19.3. od 12.00 proběhlo v tělocvičnách školy finále Cihelní volejbalové ligy. Favoritem letošního ročníku byla třída 4.A, která tuto roli potvrdila a odnesla si putovní pohár.

Výsledky finálového dne:
O 1.místo : 4.A : 3.A - 3:0 (25:11, 25:18, 25:20)
O 3.místo : 2.C : 4.C - 3:0 (25:20, 25:22, 25:13)

Fota zde.Info o VŠ Žáci 2.B a 2.C se zúčastnili setkání se čtyřmi studenty VŠ v Brně, kteří poskytli některé informace o svých oborech a studiu na VŠ.
Video z 2.B:
1. část
2. část
Cílem besedy bylo pomoci žákům druhého ročníku při volbě volitelných předmětů pro třetí a čtvrtý ročník.Od 18. 3. do 22. 3. probíhal na naší škole týden matematiky.STŘEDOŠKOLSKÉ HRY VE VOLEJBALU

V únoru letošního roku se družstva dívek i chlapců zúčastnily středoškolské soutěže ve volejbalu.
Oba dva týmy po vítězstvích v okresním kole postoupily do kraje. Dívky zde obsadily 2.místo za týmem z Nového Jičína. Chlapci krajské kolo vyhráli a postoupili do kvalifikace na republiku, která se konala v Bojkovicích u Uherského Brodu. Zde obsadili výborné 2. místo za vítězným týmem ze Zlína. Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy.
Chlapci: Pospíšil Petr, Pospíšil Jindřich, Hadáček Michal, Porteš Jakub, Folvarčný Michal, Boráň Ondřej, Barvík Přemysl, Pitřík Tomáš, Kaňok Vojtěch
Dívky: Glincová Eva, Vašínová Kateřina, Vašínová Ivana, Peřinová Martina, Jurášková Petra, Jáššová Kamila, Rypková Kateřina, Golová Zuzana, Kašparová PetraLyžák Fota z lyžařského výcviku. Kdo má ještě nějaké fotky, doneste je do kabinetu fyziky, abychom je mohli přidat.

Klokan Zájemci, kteří se chtějí v pátek 22. 3. 2013 zúčastnit soutěže Matematický klokan, se přihlásí u svých vyučujících matematiky.

Informace k doplňovacím volbám do školské rady v pdf.Můj videopokus Dne 25. 3. 2103 proběhne v rámci projektu iMan soutěž žáků 2. ročníku - Můj videopokus.
Bližší informace na stránkách projektu.Přijímací řízení

Kompletní přihlášky ke vzdělávání (včetně všech náležitostí) odevzdá uchazeč prostřednictvím sekretariátu řediteli školy (poštou nebo osobně) nejpozději do 15. března 2013.

Informace o studiu a o jednotlivých oborech - Gymnázium všeobecné, Gymnázium se zaměřením na matematiku, výpočetní techniku a fyziku, Veřejnosprávní činnost-denní i večerní studium.Belgie Ve dnech 14. 4. až 19. 4. se uskuteční vědeckotechnický poznávací zájezd do Belgie. Bližší informace získají zájemci u Mgr. Libora Lepíka nebo u Mgr. Evy Haganové. Leták k akci zde.

Debrujáři Odkaz na stránky projektu MAT 21

Některé aktuality z předchozího období.


NahoruLogo

Organizace Gymnázium a Střední odborná škola Frýdek-Místek, Cihelní 410, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.  Copyright © 2014, Gymnázium a SOŠ, Cihelní 410, Frýdek-Místek    |   web: Josef Ryzí mrcandiess@gmail.com, Tomáš Horut tomas.horut@seznam.cz 777 863 101