Některé aktuality ze září a října 2014

Nová telefonní čísla pro odhlašování stravy!

558 622 716
558 441 383
602 529 790

Odhlašování a výběr varianty obědů se provádí elektronicky na adrese www.estrava.cz nebo na terminálu ve školní jídelně nejpozději do 12 hodin předešlého dne. Ve výjimečných případech lze oběd odhlásit do 8 hod. téhož dne a to pouze telefonicky. V tomto případě používejte pouze výše uvedená čísla.V rámci projektu zaměřeného na požární ochranu udělali žáci 3.A přednášku s praktickou ukázkou v domově důchodců.

Požární ochrana Požární ochranaMaturitní témata pro letošní školní rok!

Maturitní témata ze všech předmětů jsou v odkaze Maturitní témata.Zapojení do projektu 72 hodin

Žáci naší školy se pod vedením Libora Lepíka zapojili do projektu 72 hodin.
Bližší informace a fotky z akce zde.
Další fota z akce zde.Za lepší Cihelní - Přijď do školy s motykou!

Sraz účastníků s motykou: 10. října 2014 v 13:20 - dvůr školy

Podrobnější informace na http://www.72hodin.cz/2014/projekty/za-lepsi-cihelni-nase-cihla

Leták v docx.Malá sběrová akce

Se uskuteční v pátek 10.10. 2014. Přineste z domu vysloužilé drobné elektrospotřebiče nebo ty, které jsou na baterky. Materiál zrecyklujeme. Příjem od 7.45 do 13.15 v kabinetě A 218 (Stanislava Typovská). P.S. Nenoste ledničky, pračky, monitory, počítače, televizory, vysavače ani trouby. Můžete donést staré mobily, prodlužovačky, staré baterky, rádia, žehličky, fény, toustovače, topinkovače aj. Děkuji. A loučím se s heslem Třiď, ať žiješ líp.S.T.Organizace Život dětem zaslala naší škole děkovný certifikát za činnosti během Srdíčkového dne. A napsali nám:

Srdečně Vám děkujeme za organizaci podzimních Srdíčkových dnů a jejich hezký výsledek, který nám udělal velikou radost.
V příloze posíláme děkovný certifikát. Prosím, předejte naše poděkování také vašim šikovným studentům, jejich pomoc je pro vážně nemocné děti nenahraditelná.
S pomocí Vás všech budeme moci zlepšit život dalším vážně nemocným dětem a to je úžasné!
Děkovný certifikát.Slezská univerzita v Opavě, Obchodně podnikatelská fakulta vyhlašuje již čtvrtý ročník soutěže pro studenty středních škol. V letošním roce mají zájemci možnost vybírat z témat z oblasti financí, personalistiky, daní či marketingu. Soutěž probíhá od 1. října do 21. listopadu 2014, slavnostní vyhlášení vítězů proběhne na počátku prosince. Na vítěze čekají lákavé ceny v podobě tabletů, bezdrátových sluchátek nebo optických myší.
Bližší informace pro zájemce zde.Lyžařský výcvik

Pro zajištění lyžařského kurzu pro žáky 1. ročníku potřebujeme vědět, zda se jej Vaše dítě zúčastní.
Žáci obdrželi přihlášky.
Prosíme všechny rodiče o vyplnění přihlášky - pokud žák na kurz nepojede, zvolte v přihlášce ne a žák ji rovněž odevzdá paní Mileně Šrubařové nebo třídnímu učiteli.

Přihláška ke stažení v pdf.

Kurz bychom chtěli uspořádat v měsíci únoru 2015. V jednání je lyžařský areál Kohutka - předběžná cena za pobyt je asi 3800,-Kč. Cena zahrnuje ubytování, plnou penzi, pitný režim, dopravu a vleky. Přihláška je závazná, do 14.10.2014 je třeba zaplatit zálohu 1000,-Kč na účet školy: 35434781/0100.(Variabilní symbol - 1002, popis pro příjemce – jméno + třída ).
Karty ISIC

Na sekretariátě školy si žáci mohou vyřídit karty ISIC.
Poplatek za kartu je 260,- Kč, prodloužení na další rok je za 150 Kč.
K vystavení karty je potřeba vyplnit Žádost o vystavení průkazu ISIC (na sekretariátě), donést peníze a foto průkazkového rozměru.Důležité informace pro žáky maturující v letošním školním roce!

Termíny a maturitní předměty pro všechny tři obory vzdělání v pdf nebo v docx.Seznam literárních děl k maturitě z českého jazyka ve školním roce 2014-2015

Seznam literárních děl k maturitě v pdf.

Seznam se nachází i v odkaze Ostatní - Maturita.Pro ty, kteří si rádi zazpívají

Sbor

Zpěváci naší školy, kteří mají zájem zpívat ve školním sboru, ať přijdou v úterý 16. 9. 2014 po sedmé vyučovací hodině na učebnu A204 - 3.B. Bližší informace u Aničky Klečkové z 3.B nebo u pana Exnera.Připomínky k jízdním řádům MHD FM

Vedení GaSOŠ podalo následující požadavek v docx nebo v pdf.
Od města obdržela škola tuto odpověď v pdf.
ORGANIZACE VOLEB DO ŠKOLSKÉ RADY

Kdy: 12. 9. 2014 od 8.50 hod. do 11.00 hod.

Místo: učebna A 121

Pedagogičtí pracovníci: kdykoliv od 8.50 hod. do 11.00 hod.

Zletilí žáci:
4. A - 8.50 hod.
4. B – 9.15 hod.
4. C – 9.45 hod.
4. S – 10.10 hod.

Zletilí žáci z ostatních ročníků – 10.35 hod.

K volbám si přineste občanský průkaz, popř. studijní průkaz nebo jiný průkaz totožnosti. Vyučující příslušných vyučovacích hodin umožní žákům zúčastnit se voleb v daném čase a přijdou s nimi do volební místnosti.Pátek 26. 9. byl Evropským dnem jazyků a 76 studentů naší školy se zapojilo do soutěže o originální esej na téma Jazyky - cesta k příležitostem.
Soutěžilo se ve všech cizích jazycích, které se na naší škole vyučují - v AJ, NJ, RJ a FJ.
V AJ obsadil první místo Tomáš Pitřík z 3.A, ve FJ Patricie Kubaláková ze 4.B, v RJ Michaela Fojtíková z 2.B, v NJ Dominika Šubová z 3.C.Seznam knih ve školní knihovně najdete v odkazu Ostatní - Školní knihovna nebo zde - Školní knihovna.- Golf Golf Golf

Žáci se účastní projektu Golf do škol. Do fotogalerie byla přidána další fota.
Naši žáci ve fotogalerii na stránkách Prosper Golf Resort Čeladná.Školní výlet Praha Školní výlet Praha Školní výlet Praha

Ve dnech 8. - 10. 9. 2014 absolvovali žáci 4. ročníku exkurzi do Prahy.
Fota z exkurze 4.B dodaly Barča Bacílková a Karin Habrnálová.
Fota z exkurzí 4.A a 4.C a ze soustředění žáků třetího ročníku před soutěží na FBI a z cykloturistického kurzu třetích ročníků na konci minulého školního roku.
Logická olympiáda 2014

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.
Kategorie C: studenti všech druhů středních škol, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia. Soutěže se mohou zúčastnit pouze studenti běžného denního studia SŠ Maximální věk studenta je omezen na 20 let.

Harmonogram soutěže:
1. srpna 2014 - 30. září 2014 - registrace soutěžících
Nominační kolo proběhne pro kategorii C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 15. – 21. října 2014 V nominačním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 35 minut (kat. C). Nejlepší řešitelé postoupí do krajských kol.

Přihlaste se do logické olympiády na www.logickaolympiada.cz/hlavni_strankaZástupci Adry navštívili naši školu a nabídli zletilým žákům možnost doučovat v sociálně vyloučené lokalitě děti.
Kdy: Každé pondělí a úterý
Kde: ubytovna Frýdku-Místku, Sokolská 1347
V kolik: 15.00 - 16.00 hod.
Kontakt: 731 623 754, dobrovolnik zavináč adra.cz
Možno i jako praxe pro ty, kteří mají zájem studovat psychologii a sociální vědy.V pátek 26. září 2014 se v Olomouci uskuteční od 18.00 do 24.00 celoevropská vědecko-popularizační akce Noc vědců 2014.
Bližší informace v letáku a webové stránky http://www.pevnostpoznani.cz/noc-vedcu.Noc vědců na Ostravské univerzitě

Ostravská univerzita v Ostravě pořádá dne 26. 9. 2014 od 18:00 do 22:00 hod. - pátek - druhý ročník vědecko-popularizační akce NOC VĚDCŮ.
Přijďte si například podebatovat o tom co jíte a jaký vliv to na vás má, zjistit, jak je to s tělesnou energií, zjistit, proč je pro nás nezbytný pohyb, zahrát si šachy, poodhalit tajemství kódů, programovat roboty, vyzkoušet různé pokusy z fyziky a shlédnou atraktivní chemické hrátky, podívat se na medvídkovu nemocnici, naučit se základům první pomoci, debatovat o knihách i o sportu, sáhnout si na hudbu, skládat origami, luštit hlavolamy, prohlédnout si kosterní pozůstatky či hmyz a rostliny anebo expozice minerálů, projít spoustu výstav a poslechnout si zajímavé přednášky nebo hudební koncerty…

Akce je určena všem bez rozdílu věku a vstup na akci je samozřejmě zdarma!

Leták k akci.

Fota z minulého ročníku.Fyzikální olympiáda

Zájemci o fyzikální olympiádu se mohou pustit do řešení úloh domácího kola. Úlohy se nacházejí na http://fyzikalniolympiada.cz/domaci-kolo. Odkaz na tyto stránky je i na našich stránkách v Ostatní.Zájemcům doporučujeme webovou stránku www.akademon.cz, která přináší informace o nejnovějších vědeckých objevech. Velkou část jeho čtenářů již teď tvoří studenti vyšších ročníků středních škol, kteří tu zpravidla hledají informace a inspiraci pro své seminární práce.Talentcentrum NIDV otevírá v letošním školním roce online kurzy z přírodních věd, díky kterým mohou účastníci komunikovat s experty v dané oblasti i s podobně zaměřenými účastníky.
Zájemci si podívají na stránky http://www.talnet.cz/t-kurzy a pokud se jim některý kurz bude líbit, mohou se do něho přihlásit na http://www.talnet.cz/web/talnet/prihlaseni.

Na pomoc si můžete vzít i své vyučující.

Bližší informace i v letáku.Některé aktuality z předchozího období.


Nahoru
Logo

Organizace Gymnázium a Střední odborná škola Frýdek-Místek, Cihelní 410, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.  Copyright © 2014, Gymnázium a SOŠ, Cihelní 410, Frýdek-Místek    |   web: Josef Ryzí mrcandiess@gmail.com, Tomáš Horut tomas.horut@seznam.cz 777 863 101