Některé aktuality z prosince 2014 a ledna 2015

Cihelní v rytmu slalomových tyčí

Lyžák
Závěr lyžařského kurzu tradičně zakončil slalom pro lyžaře a snowboardisty. Počasí ani sníh nebyly ideální, přesto do slalomového klání dali všichni účastníci maximum! Někteří bojovníci z řad mužských zástupců přinesli odpolednímu klání oběť největší a při obědě (moravský vrabec se zelím) snížili na radu instruktora prvního družstva spotřebu knedlíků. Místo obvyklých 6 si dali pouze 2 !!!! Fotogalerii, výsledky závodu, ale i hodnocení celého kurzu si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Doufejme, že i příští prváci si užijí atraktivní sportovní pobyt na lyžích.
Lyžařský kurz (stejně tak turistický kurz ve 3. ročníku) totiž naše škola považuje za nezbytnou součást studia na naší škole.
Lyžák 2015 aneb Cihelní na sněhu

Lyžák Dle osvědčené tradice vyrazila i letos skupina našich žáků prvního ročníků na lyžařský a snowboardový kurz na Kohútku v Javorníkách. Všichni byli dle svých možností rozděleni do tří lyžařských skupin a jednu skupinu utvořili snowboardisté. O první skupinu lyžařů pečuje pan učitel Carbol, který se snaží ze všech sil pozvednout dovednosti svých svěřenců. Druhé družstvo podléhá velení každoročního instruktora Vikiho Fišery. Třetí družstvo se probojovalo k lyžařské svéprávnosti a samostatnosti pod vedením paní učitelky Šrubařové. Snowboardisté zdobí zdejší svahy v závěsu za instruktorkou Vendy Herzánovou.
Počasí nám sice příliš nepřeje, teploty jsou nad nulou a občas padá sníh s deštěm. Sněhu je však dostatek a svahy upravené perfektně dle možností, které jsou. Zítra nás čeká druhý vrchol letošní sjezdařské sezóny. Tím prvním bylo mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku v americkém Coloradu. Druhý vrchol bude právě závod ve slalomu Gymnázia a SOŠ na svazích Javorníků! O jeho průběhu, výsledcích a zážitcích včetně fotek budete podrobně informováni!
Zdraví kurz LSVVZ!
Fota z akce.Zeměpisná olympiáda

Astro V okresním kole Zeměpisné olympiády v kategorii D obsadil Jan Šebesta z 2.B druhé místo. Blahopřejeme.

Pro zájemce o studium na Přírodovědecké fakultě v Olomouci

Pro studenty připravili naši kolegové z Olomouce stránku http://www.prf.upol.cz/skupiny/zajemcum-o-studium/, kde studenti najdou důvody, proč studovat na PřF, brožuru pro zájemce o studium s přehledem oborů, nabídku stipendií včetně ubytovacího stipendia a odkaz na elektronickou přihlášku.
Další informace v odkaze Spolupráce s PřF Olomouc.Astronomická olympiáda

Astro V krajském kole Astronomické olympiády se umístila na hezkém 26. místě Terezie Šostá ze 3.B. 36. místo obsadil Radek Ostruszka ze 4.A, 37. místo Anna Klečková a 38. místo Vojta Kaňok ze 3.B.
Předmětová komise fyziky blahopřeje všem účastníkům.


První kolo Poháru vědy

Planetárium Proběhlo 1. kolo mezinárodní soutěže Pohár vědy do kterého se zapojily čtyři skupiny naší školy. Velmi hezkého výsledku dosáhl tým Atraktor z 1.A. Získal 96 bodů ze 100.
Blahopřejeme a vyzýváme všechny týmy do dalšího boje, ještě nás čekají tři kola.
Hodně kreativity, zapálení a radosti z řešení fyzikálních úkolů přeje předmětová komise fyziky.Krajské kolo soutěže v ruském jazyce

Diplom Tereza Kišová z 2.B obsadila v krajském kole soutěže v ruském jazyce 3. místo.
Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.Planetárium

Planetárium Žáci 1. ročníku absolvovali dne 26.1. exkurzi do ostravského planetária. Zhlédli videopořad Tajné životy hvězd, pak následovalo interaktivní pozorování souhvězdí noční oblohy v tomto období a ukázka polohy komety Lovejoy. Následně se žáci přesunuli do experimentária, kde si vyzkoušeli velké množství experimentů na vlastní kůži.
Fotodokumentaci z exkurze zajistil Petr Hyner z 1.A.
Fota zde.


Soutěž Neuron

Neuron Žáci naší školy se zapojili do mezinárodní soutěže Pohár vědy pod titulem Neuron.
Soutěžící týmy řeší ve čtyřech kolech zábavné úkoly, bádají nad problémy a provádějí pokusy. Nejlepší týmy postoupí do mezinárodního finále, které se uskuteční v červnu 2015.
Na naší škole se vytvořily 4 týmy 1. A, 1.B, 2. A a 2.B. Žáci se s velkým úsilím zapojili do lednového kola, jehož tématem jsou mosty.
Předmětová komise fyziky obdivuje úsilí a kreativitu žáků a chválí žáky i rodiče za jejich nadšení.
Fota z akce.

Některé aktuality z předchozího období.


Nahoru
Logo

Organizace Gymnázium a Střední odborná škola Frýdek-Místek, Cihelní 410, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.  Copyright © 2014, Gymnázium a SOŠ, Cihelní 410, Frýdek-Místek    |   web: Josef Ryzí mrcandiess@gmail.com, Tomáš Horut tomas.horut@seznam.cz 777 863 101