KrouCh

13. května 2013

Logo chem Milí řešitelé a příznivci KrouChu, je tady nové kolo úkolů, v tomto pololetí už 2. Ústředním tématem jsou oxokyseliny síry a vše okolo nich. Zopakujete se opět chemické názvosloví, strukturní vzorce sloučenin, chemické rovnice a jako zpestření jsem mezi úkoly umístil i křížovku. Myslím si tedy, že řešení úkolů pro Vás bude hračka a budete se při něm dobře chemicky bavit. Nejzazším termínem odevzdání vyřešených úloh je pátek 24.5.2013.
Úlohy odevzdávejte tradičně buď osobně mně, nebo svým vyučujícím chemie, případně elektronicky na e-mail krouch.cihelni@gmail.com.

Zadání si můžete stáhnout v docx

Těším se na všechna Vaše krásná řešení.
Jakub Eduard Syřínek.1. dubna 2013

Milí řešitelé KrouChu,

Logo chem je tady nové kolo úkolů, ke kterému jsem Vám také zpracoval pomocný text. Ústředním tématem je odborné chemické názvosloví - čili chemická nomenklatura. Myslím si tedy, že řešení úkolů pro Vás bude hračka a budete se při něm dobře chemicky bavit. Nejzazším termínem odevzdání vyřešených úloh je pátek 12.4.2013.
Úlohy odevzdávejte tradičně buď osobně mně, nebo svým vyučujícím chemie, případně elektronicky na e-mail krouch.cihelni@gmail.com.

Odborné chemické názvosloví ke stažení v docx nebo v pdf
Pracovní list pro vypracování úkolu v docx, v doc nebo v pdf

Těším se na všechna Vaše řešení.
Jakub Eduard Syřínek.věnec

Pěkné vánoce přeje Jakub Syřínek. Doplněno!

Úkol číslo 4

Přátelé KouChu je tady nové listopadové 4.kolo, které následuje po "krátkých" podzimních prázdninách. Začněte tedy znovu přemýšlet nad chemickými reakcemi, a ději které v tomto kole souvisí s mědí a jejími sloučeninami. Doufám, že se vám i toto kolo bude líbit a dostanou se ke mně od vás správná a zajímavá řešení všeh úloh.
Nejzazší termín odevzdání úloh 4. kola KrouChu - Měď a její reakce, reakce jejich sloučenin je v pátek 23. listopadu 2012. Odevzdávejte: osobně Jakubovi Syřínkovi (3.A - A 219), svým vyučujícím chemie, nebo v kabinetu chemie (p. uč. Fucimanová, Horutová), elektronicky na e-mail krouch.cihelni@gmail.com nebo také elektronicky na webové adrese www.krouch.8u.cz

Zadání si můžete stáhnout v pdf nebo v docx

Budu se těšit na vaše zajímavá a správná řešení!

Jakub Syřínek.

Základní informace k domácímu pokusu v rámci KrouChu si můžete přečíst zde v pdf nebo v docx.Úkol číslo 3

Drazí přátelé a příznivci chemie a našeho chemického kroužku.
Je tady v pořadí již 3. kolo letošního ročníku. Zaměříme se tentokrát na anorganické názvosloví a trochu více pod pokličku náhledneme jednomu významnému chemickému prvku - ŽELEZU. Ukážeme si jak barevně rozmanité jsou mnohé jeho sloučeniny. Vašim úkolem bude řešit úkoly na toto téma. Doufám tedy, že vás i 3. kolo naší soutěže zaujme a že se jeho řešení chytíte se vší vervou, k tomu vám všem přeji mnoho štěstí.

Nejzazším termínem odevzdání vyřešených úloh je pátek 19. října 2012.

Odevzdávat můžete osobně (Jakubovi Syřínkovi - 3.A, tedy A 219; svým vyučujícím chemie; v kabinetu chemie - p. uč. Fucimanová a Horutová) nebo elektronicky a to buď na e-mail krouch.cihelni@gmail.com nebo na webu www.krouch.8u.cz

Zadání si můžete stáhnout v pdf nebo v docxÚkol číslo 2

Milí řešitelé KrouChovských úloh. Vzhledem k tomu co se v posledních týdnech děje v naši republice, mám tedy na mysli methylalkoholovou kausu, jsem si nemohl odpustit nevyužít této situace, abych vás seznámil se základními vlastnostmi methanolu, jeho účinek na lidský organismus atd. Zpracoval jsem tedy pracovní list, na jehož závěru je několik úkolů, které když správně vyřešíte, obdržíte na vaše konto pěkných 15 bodů. Nastudujte si tedy základní poznatky o této látce, která teď cloumá nejen naší republikou, ale i téměř celou Evropou, a sledujte další události související s touto kausou.

Nejzazším termínem odevzdání vyřešených úkolů je PÁTEK 5. ŘÍJNA 2012.

Vyřešené úkoly odevzdejte Jakubovi Syřínkovi buďto fyzicky – třída 3. A (A 219), nebo elektronicky – krouch.cihelni@gmail.com, nebo svá řešení odevzdejte v kabinetu chemie (p. uč. Fucimanová a Horutová)

Pracovní list si můžete stáhnout v pdf nebo v docx

Těším se na vaše řešení.Úkol číslo 1

Milí KrouChaři a KrouChařky, je tady zase po roce září, s ním ruku v ruce začátek školního roku a s tím vším dohromady se vrací i náš chemický kroužek. Tentokrát začneme triviálně, a sice zjistíme jak se dovedeme orientovat v chemické laboratoři. Při pokusech používáme rozličné chemické nádobí. To je nejčastěji skleněné, popřípadě porcelánové a v moderních laboratořích se setkáváme již s nádobím vyrobeným z různě odolných plastů. Vybral jsem tedy několik, řekl bych, běžně používaných kousků chemického nádobí. Vašim úkolem je tedy nádobí na obrázcích správně pojmenovat, názvy napsat do příslušných políček a následně odkrýt tajenku, která vám vznikne ve dvojitě orámovaných políčkách. Za celý úkol můžete získat rovných 20 bodů (19 b. za kompletní názvy jednotlivých vyobrazených kousků chem. nádobí + 1 b. za správně odkrytou tajenku), což je hned ze startu myslím celkem slušné.

Nejzazší termín odevzdání křížovky je: ČTVRTEK 27.9. 2012, a to Jakubovi Syřínkovi (A 219 - 3.A) nebo v kabinetu chemie, případně vaší paní učitelce chemie. Křížovky si můžete vyzvednout tamtéž, nebo si ji stáhnout zde.

Přeji vám tedy při řešení prvního úkolu v tomto školním roce hodně zdaru

Jakub Syřínek.
foto
mísa


Minulý školní rok 2011-2012 zde.
Logo

Organizace Gymnázium a Střední odborná škola Frýdek-Místek, Cihelní 410, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.  Copyright © 2014, Gymnázium a SOŠ, Cihelní 410, Frýdek-Místek    |   web: Josef Ryzí mrcandiess@gmail.com, Tomáš Horut tomas.horut@seznam.cz 777 863 101